משלוח חינם בישראל לרוכשים ב-250 ₪ ומעלה
עגלת הקניותעגלת הקניות שלי 0 ספרים
30% הנחה!
המוסיקה של המהפכה
שתפו

המוסיקה של המהפכה

נתן זך 1966-1955

אורי הולנדר

הספר "המוסיקה של המהפכה" הוא ניסיון ראשון לבחון יסוד מהותי, שלא הוברר עד כה, ביצירתו של נתן זך – מקום המוסיקה בעולמו. בשני מובנים תסייע בחינה זו להבין את מניעיה של המהפכה השירית שחולל זך ואת תהליך השתלטותו על קנון השירה העברית: מצד התהליך הפנים-יצירתי של יצירתו, ובמובן החברתי-פוליטי המשתמע מקריאת שיריו ומאמריו כטקסטים שנכתבים במרחב תרבותי מוגדר – החברה הישראלית של שנות החמישים והשישים.

מתוך התבססות על ניתוח מפורט של שירים רבים משל זך ועל בדיקת כתביו העיוניים, מבקש ספר זה לתאר את מערכת היחסים הדיאלקטית עם "הניגון" האלתרמני ככוח מניע, שהעימות הנמשך עמו הִפְרָה את שירתו של זך בשלב הראשון והמכונן של יצירתו (1955–1966).

 

אורי הולנדר פרסם ספרי שירה, תרגום, מסה ומחקר, ביניהם "פרלודים" (מסות על ספרות ומוסיקה, מוסד ביאליק 2013)  ו"ציידי הפרפרים של מונמנטר" (מסות על ספרות, נהר, 2016). הספר הזה הוא עיבוד של עבודת הדוקטור שלו, שנכתבה באוניברסיטה העברית.

מחיר: ₪68
מחיר באתר: ₪47
הנחה: 30%
המוסיקה של המהפכה
מאת: אורי הולנדר
הוצאה: מוסד ביאליק
מק”ט: 1110525
נתונים נוספים: סדרת מבט אחר - עיונים בביקורת ובפרשנות
שנה: 2017
מס' עמודים: 243
שפה: עברית
גולשים שצפו בספר זה התעניינו גם בספרים הבאים:
לומר זאת אחרת
הספר עוסק בלשונה ובסגנונה של השירה העברית בת־ימינו, בעיקר של שנות השישים והשבעים, ומציע כלים בלשניים לניתוח הטכסט הספרותי ולהעמקת הפרשנות שלו. במ ...
קרא עוד >
₪96
₪82
לומר זאת אחרת
עיוני סגנון ולשון בשירה העברית בת-ימינו
מאיה פרוכטמן
₪96
₪82
פרלודים
הזיקות הגלויות והסמויות בין ספרות למוסיקה – קשרי הקשרים בין אמנויות אלה לבין עצמן ובינן לבין העולם – הן שעומדות במרכזו של ספר זה. ...
קרא עוד >
₪64
₪51
20% הנחה!
פרלודים
אורי הולנדר
₪64
₪51